Save Ukraine

Mija już ponad miesiąc, od kiedy zalewa nas fala ponurych wiadomości zza wschodniej granicy. Dramat Ukraińców jest dramatem każdego z Europejczyków. W obliczu tej tragicznej sytuacji, widzimy jednak braterstwo i solidarność, które obudziły się w naszym kraju i stały udziałem niemalże każdego Polaka. Wierzymy, że jest to czas, by – jak mówi Biblia – płakać z płaczącymi, nie zapominając o ich realnych potrzebach.

Jako DNA Polska angażujemy się w pomoc dla Ukrainy na kilku poziomach:

Pomoc pomagającym

Podjęliśmy współpracę z kilkoma organizacjami, takimi jak Operation Blessing czy Orphan’s Promise. Wspieramy działanie tych organizacji poprzez pomoc w pozyskiwaniu dostawców lub sponsorów, angażowanie wolontariuszy czy pokrycie części wynagrodzeń tymczasowych pracowników.

Pomoc materialna

Kolejnym poziomem naszego zaangażowania jest materialne wsparcie kościołów domowych na Ukrainie oraz wsparcie ludzi, którzy są bezpośrednio zaangażowani w pomoc Ukraińcom.

Pomoc konkretnym osobom

Wreszcie, intensywnie wspieramy uchodźców, zwłaszcza w Warszawie, gdzie pomagamy im doraźnie jak i bardziej strategicznie w znalezieniu mieszkania, pracy czy w prostym odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Szczególnie intensywnie działa nasz ukraiński przyjaciel Sergei, który do tej pory zaopiekował się kilkudziesięcioma rodakami w Warszawie i okolicach.

W przyszłości planujemy również stworzenie bazy treningowej dla wierzących Ukraińców, gdzie zostaną wyposażeni do wielowymiarowej pomocy rosyjskojęzycznym narodom.

Przede wszystkim szukamy Bożego prowadzenia w tej sytuacji. Angażujemy się w doraźną pomoc humanitarną, jednak widzimy, że złapanie Bożej perspektywy jest kluczowe.

Biblijna perspektywa

W czasie jednego z największych kryzysów w historii starożytnego świata, Bóg powołał swojego administratora. Józef, prowadzony przez Ducha, otrzymał wielką mądrość, administrując według Bożych wskazówek i stając się błogosławieństwem dla wielu narodów.

Bóg i dzisiaj powołuje swoich administratorów – chodzi o każdego z nas! Wierzymy, że jest to czas, kiedy możemy ściągać na ziemię Boże Królestwo, czas, by nieść innym pokój, nadzieję i przede wszystkim dobrą nowinę o Jezusie!

***

Jeżeli chciałbyś mieć swój udział w działaniach DNA na rzecz Ukraińców, możesz wesprzeć nas finansowo: 

DNA POLAND

ul. Wspólna 2C/40A, 05-075 Warszawa

54 1600 1462 1086 8188 5000 0001 

Tytułem: Darowizna na cele statutowe – Ukraina