Rzeszów

Czy wiedziałeś, że w Rzeszowie liczącym około 195 tyś mieszkańców są ludzie, którzy znają najlepszą wiadomość, jaką każdy człowiek mógłby kiedykolwiek usłyszeć? Usłyszeli, uwierzyli i zaczęli żyć przesłaniem, które totalnie zmieniło ich życie. Ta grupa ludzi jest bez reszty zakochana w Jezusie. Przesłaniem, w które wierzą, jest Ewangelia – Dobra Nowina o miłości Boga, który, widząc grzeszny świat, postanowił posłać swojego Jednorodzonego Syna, aby nas uratować. Czy to brzmi znajomo? Już to słyszałeś? Wiele osób słyszało… ale to nie wystarczy.

Kościoły domowe Reszów
Jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby każdego dnia doświadczać tego, że Jezus naprawdę żyje! To On ciągle i ciągle daje nam nowe możliwości, abyśmy mogli w swoim osobistym życiu odnosić zwycięstwo – aby wygrywać z grzechem, mieć udane małżeństwo, być najlepszym rodzicem jakim Bóg chciałby, abyśmy byli, aby kochać drugiego człowieka, prowadzić uczciwy biznes, być dobrym uczniem/studentem… a przede wszystkim – aby spotkać się z Nim w wieczności. Życie pełne jakości, pasji i miłości do Boga oraz do innych ludzi jest naszym celem, do którego dążymy wspólnie. Nie robimy zbyt dużo formalnych spotkań – ale znamy się i przyjaźnimy. Czytamy Biblię i pomagamy sobie nawzajem wprowadzać Słowo Boże w życie. W codziennych sytuacjach chcemy być dla siebie najlepszym wsparciem. To jest naprawdę wspaniałe wiedzieć, jak praktyczny jest Bóg, który nie stworzył nas do religii, ale do relacji i miłości!

Czytając Biblię, widzimy prosty model Kościoła oparty na codzienności. Dlatego bazując na tym, wracamy do źródła i tworzymy Kościoły Domowe, które w swojej prostocie okazały się jednym z narzędzi, aby nasze praktyczne życie z Bogiem nabrało rozpędu. Każdy z nas ma swoje świadectwo – a tak naprawdę wiele świadectw o tym, jak Bóg działa w naszym życiu na różne sposoby. Nie chcemy tego zatrzymać dla siebie! Zależy nam na tym, aby przekazywać dalej Dobrą Nowinę, jaką jest Ewangelia i w pewien sposób “pomnażać” model żywego Kościoła, który można nazwać również mniej formalnie – Rodziną, Przyjaciółmi, Uczniami Jezusa.

Odwiedź nas na:
https://www.facebook.com/kosciololydomowerzeszow