trening

Czym jest 2 YEAR TRAINING

Bazując na naszych wartościach, jakimi są bliskie, rodzinne relacje i trening w codziennym życiu, zainicjowaliśmy bardziej systematyczny cykl szkoleniowy – z myślą o tych, którzy potrzebują i chcą być wyposażeni do skuteczniejszego pomagania innym.

Wizja

Żyjemy w trudnych czasach. Większość ludzi w Polsce żyje we względnym dobrobycie, ale pogłębiają się różne problemy społeczne. Rozpadają się małżeństwa, dzieci wpadają w uzależnienia i depresję, trudno budować nam zdrowe więzi z innymi. Schowani za ekranami komputerów, jesteśmy coraz bardziej od siebie oddaleni.

Kościół jest Bożą alternatywą dla tego świata. Niestety, zamiast być narzędziem zmiany, raczej walczymy o przetrwanie. Przeciętnie, poziom dojrzałości i głębi więzi między członkami naszych wspólnot niewiele odbiega od tego, jak jest wokół.

Ewangelia jest mocą do zbawienia i przemiany charakteru człowieka. Nie ma jednak drogi na skróty: Boża metoda to podróż zmiany myślenia, nawyków, proces zrzucania starego człowieka i ubierania się w nowego. Boża metoda to uczniostwo: towarzyszenie sobie w codziennym życiu, przystawianie lustra, mówienie prawdy w miłości, trenowanie w stosowaniu Bożych zasad w realnych sytuacjach.

Naszą wizją jest “zasadzanie” i wspieranie rodzin uczniów Jezusa z misją. Chcemy wyjść z paradygmatu ławki kościelnej i pokazać, że każdy może się uczyć i rozwijać, i każdy może inwestować w kolejne osoby.

Bóg dał nam wielkie marzenie. Jest to gęstniejąca sieć świetlistych punktów – rodzin i wspólnot – która pokrywa nasz kraj, rozlewa się na Europę i przynosi realną zmianę do tego świata.

Kluczem do tego są oddani uczniowie i trenerzy – osoby przygotowane do skutecznego pomagania innym. Nasz 2-letni trening ma za zadanie przyspieszyć proces wyposażania takich właśnie osób.

2-letni TRENING w pigułce:

  • Indywidualny plan treningowy (3-5 dziedzin rozwoju, cele rozwojowe, osobisty sparingpartner i trenerzy w poszczególnych dziedzinach)
  • Cotygodniowe rozmowy ze sparingpartnerem
  • Szkolenia tematyczne z zaproszonymi specjalistami w poszczególnych dziedzinach
  • Lektury do przeczytania i nauczania do obejrzenia
  • Ogólnopolska grupa na komunikatorze Telegram
  • Platforma online (dedykowana aplikacja) z kursami biblijnymi
  • Zjazdy podsumowujące poszczególne etapy treningu (dla całej grupy)

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami przez naszego Facebooka ✅✅